7 faktów o klockach hamulcowych firmy Optimal

Autor postu: piotrek_az Data: sie 31, 2017 | 0 komentarzy


Klocki hamulcowe są ważnym elementem układu hamulcowego pojazdu mechanicznego. Ich okładzina cierna wyciera się w miarę upływu czasu i eksploatacji, dlatego wymagają okresowej wymiany. Jako część zamienną można wybrać klocki hamulcowe firmy Optimal. Czy warto dokonać takiego zakupu?

Historia firmy Optimal

Firma Optimal AG została założona w 1992 roku w Niemczech. Zajmuje się wytwarzaniem części do samochodów osobowych i dostawczych. Może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie produkcji głównych części zawieszenia, w tym amortyzatorów, wahaczy i łożysk, jak  i części dla każdego układu hamulcowego, wydechowego i kierowniczego. Znana jest ze stosowania przy produkcji swoich wyrobów najnowocześniejszych technologii i wprowadzania innowacyjnych  rozwiązań.

optimal 7 faktów o klockach hamulcowych firmy Optimal

Między innymi klocki hamulcowe sygnowane marką Optimal trafiają do samochodów wielu marek europejskich. Click To Tweet Są one obecne także na rynku polskim. Sama firma Optimal AG ma swój oddział w Polsce – w Kołobrzegu przy ul. Św. Wojciecha 1.

W asortymencie marki Optimal AG znajdziemy m.in.:

 • chłodnice oleju,
 • klocki hamulcowe,
 • wentylatory,
 • kompresory,
 • chłodnice klimatyzacji,
 • parowniki,
 • osuszacze,
 • zawory,
 • przełączniki,
 • intercooler,
 • chłodzenie powietrzem.

Wszystkie części wyprodukowane przez tego niemieckiego producenta zostały zaprojektowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów, dlatego uzyskały certyfikaty respektowane w Europie i na całym świecie.

7 faktów o klockach hamulcowych Optimal

 1. Klocki zgodne z regulacją ECE R90

W wymagających testach klocki hamulców tarczowych Optimal sprawdziły się doskonale i są produkowane zgodnie z wymogami regulacji ECE R90 oraz osiągają optymalną skuteczność hamowania.

 1. Klocki spełniające normę ECE R13

Norma ECE R13 oznacza, że wartość ścierania masy okładzinowej klocków tarcz hamulcowych Optymal spełnia surowe wymogi normy dla producentów oryginalnego wyposażenia.

 1. Części przystosowane do różnych pojazdów

W ofercie klocków hamulcowych Optimal znajduje się szeroka paleta produktów do pojazdów różnych marek.

 1. Klocki przejdą tzw. „scorch”

Wszystkie klocki hamulcowe Optimal produkuje się z zastosowaniem procedury wygazowywania  – proces znany pod nazwą scorch, dlatego dają one dużą skuteczność hamowania.  Wygazowywanie masy okładzinowej następuje poprzez wypalanie, dzięki czemu w trakcie jazd osiąga się od razu idealne hamowane.

 1. Doskonały komfort jazdy

Zapewniają one pewne hamowanie w różnych warunkach otoczenia i przy różnych stylach jazdy.

 1. Doskonała jakość

Klocki hamulcowe Optimal, podobnie jak i inne części tej marki, produkowane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i wysokiej jakości materiałów. Stąd i ich własna jakość jest wysoka.

 1. Badania szybkości reagowania

Dodatkowe badania szybkości reagowania przy różnych prędkościach, klocki Optimal przechodzą z brawurą.

Opinie o produktach firmy Optimal

Klocki hamulcowe marki Optimal są polecane przez doświadczonych kierowców. Cieszą się bardzo dobrą opinią na forach motoryzacyjnych i w grupach dyskusyjnych, dotyczących wymiany elementów układu hamulcowego.

Warto zainwestować w takie części zamienne, które mają wiele zalet i są adresowane do różnych modeli i marek pojazdów. Najbardziej istotną dla kierowcy informacją jest jednak to, że spełniają one wyśrubowane normy.

Zapisz się do naszego newslettera

Oceń artykuł
[Liczba głosów: 6 Średnia: 2.5]

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F
F
Twitter
AZHamulce na Twitterze
ludzie podążają AZHamulce
Twitter Pic Y
F
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wszystko o klockach hamulcowych firmy Febi

Klocki hamulcowe to jeden z najważniejszych elementów układu hamulcowego, który wraz z tarczą hamulcową decyduje o skuteczności hamowania pojazdu po...

Zamknij